تولدها مانند فصل‌ها هستند. بعضی از افراد روز و جشن تولد خود را با آغوش باز استقبال می‌کنند و برخی دیگر ممکن است در این روز تنها کمی سرگرم شوند. تولد آغاز شماست. پنجره‌ای بسوی زندگی است، فرصتی برای انجام مسئولیت منحصر بفرد خودتان. از اینرو جشن تولد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع شما در این روز باید همه تلاش خود را بکنید تا آن را بهترین روز خود بسازید، چراکه این روز بهانه‌ای است تا همه افرادی را که دوست دارید، در یک محل کنار هم جمع کنید و به خاطرات و روزهایی که در گذشته باهم گذرانده‌اید مروری داشته باشید و دوباره یادی از آن‌ها زنده کنید.

برای برگزاری یک جشن تولد بیادماندنی و بی‌نظیر کارهای زیادی بایستی انجام داد. شما باید کارت‌های دعوت‌ را آماده کنید و بفرستید، غذا و نوشیدنی انتخاب کنید، محل برگزاری جشن تولد را از پیش تعیین و تزیین کنید، مهمانان خود را سرگرم کنید و خیلی چیزهای دیگر.

در این مطلب قبل از اینکه به چگونگی برگزاری یک جشن تولد خوب و بیاد ماندنی بپردازیم، جالب است تا کمی درباره نحوه پیدایش جشن تولد و … شرح دهیم.

ایده جشن گرفتن تولد از چه زمانی بوجود آمد؟

جشن تولد بهترین دیدار

ایده جشن گرفتن روز تولد سنتی از بت‌پرستان است. در واقع، بسیاری از مسیحیان، به دلیل رابطه این جشن با آیین بت‌پرستی، تولد را از لحاظ تاریخی جشن نمی‌گیرند. بت‌پرستان تصور می‌کردند که روحهای شیطانی در روزهایی که تغیرات بزرگی صورت می‌گرفت، برای مثال روزی که انسان یکسال بزرگتر می‌شد، در کمین نشسته‌ بودند. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که هر فردی روحی دارد که در تولدش حضور داشت و او را تماشا می‌کرد. آن‌ها می‌گفتند در کتاب “افسانه‌های تولد” اینگونه نوشته شده است که ” روح در روزی که فرد متولد شد با خدا یک رابطه عرفانی برقرار کرده است.”

چرا در روز تولد خود شمع فوت می‌کنیم؟

جشن تولد بهترین دیدار

شمع‌ها در برابر ارواح پلید عکس‌العمل نشان می‌دادند. آن‌ها نماد و راهی برای برقراری ارتباط با خدایان بودند. شمع‌ها همانند نوری در تاریکی بودند. آلمانی‌ها با شروع سنت جشن گرفتن تولد بچه‌ها در دهه ۱۷۰۰ به این جشن اعتبار بخشیدند. آن‌ها با توجه به سن فرد، همان تعداد شمع‌ را بر روی کیک می‌چیدند و هر ساله با گذشت عمر انسان، یک شمع‌ به تعداد این شمع‌ها اضافه می‌شد.

چرا روز تولد خود را جشن بگیریم؟

هر شخصی در هر سنی که میخواهد باشد، نسبت به روز تولد خود حس خاصی دارد، روزی که پا به جهان هستی گذاشته و چشمش را به این جهان گشوده است. جشن تولد یک اتفاق خاصی است که برای سهیم شدن شادی با کسانی که دوستشان دارید گرفته می‌شود. افراد بالغ نیز به اندازه کودکان از جشن گرفتن تولد و غافلگیر شدن توسط عزیزانشان لذت می‌برند و از دور هم جمع شدن دوستانشان خوشحال می‌گردند.

برای اینکه برخی روزها را خاص و بیادماندنی سازیم، اسم، معنی و روز خاصی را برای آن‌ها در نظر می‌گیریم و در این روز خاص، جشنی را برگزار می‌کنیم. یکی از این روزها روز تولد ماست. تولد آغاز و شادی زندگی ما را نشان می‌دهد. در دنیای بیش از ۵۰۰۰ میلیون نفری، بطور میانگین هر سال ۱۴ میلیون نفر در روز بدنیا می‌آیند ولی با این حال تعداد کسانی که اهمیت این روز با ارزش را می‌دانند و آن را جشن می‌گیرند، بسیار کم است. جشن تولد راهی است برای دور هم جمع کردن کسانی که دوستشان داریم و قدردانی از زحمت‌های بی اندازه پدر و مادری که تا این همه سال برایمان سختی کشیده‌اند.

درباره مهدی توسلیان

1 پاسخ به چگونه یک جشن تولد خاص و به یاد ماندنی برگزار کنیم؟

[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

essay writer